Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Zakopane
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wypoczynek
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
martta

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Sro 20-06-2012, 20:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Bardzo dziękuje za Twoją wypowiedź smaluszku.

Skopiowałam sobie Wasze porady i mój plan mam w Wordzie i będziemy z T. najwyżej zmieniać. Uśmiechnięta

Cytat:
Jeśli lubicie góry to to będzie udany wyjazd. Niech Wam pogoda dopisze

Lubimy, lubimy choć zawsze Karpacz, Szklarską Porębę i te okolice okupowaliśmy Uśmiechnięta, teraz wyruszamy dalej .

Podpis "Niedojrzała miłość mówi: 'Kocham cię, ponieważ cię potrzebuję'. Dojrzała miłość mówi: 'Potrzebuję cię, ponieważ cię kocham'."

T. Zakochany
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

september
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Sro 20-06-2012, 20:32    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

martta napisała:
Lubimy, lubimy choć zawsze Karpacz, Szklarską Porębę i te okolice okupowaliśmy Uśmiechnięta, teraz wyruszamy dalej .

Na pewno się zgłoszę po porady trasowe, bo w tych okolicach byłam bardzo dawno temu i niewiele z tego pamiętam Puszcza oko.
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 3

PostWysłany: Sro 20-06-2012, 20:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

martta napisała:
Bardzo dziękuje za Twoją wypowiedź smaluszku.

Nie ma za co - mam to na świeżo, byłam w długi weekend czerwcowy Puszcza oko.

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

jamajek

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Pon 25-06-2012, 20:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wszystkim wybierającym się w Tatry polecam stronę informacyjną, są tam opisane wszystkie szlaki i każdy może coś dla siebie wybrać.
Kolejkę na Kasprowy można sobie darować w sezonie, chyba, że ustawimy w kolejce do kolejki przed 7 rano. Puszcza oko
Na Gubałówkę proponuję wejść samodzielnie -będzie to dobry sprawdzian swojej kondycji i możliwości. Puszcza oko
Powrót do góry

september
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 26-06-2012, 18:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zastanawiamy się nad trasami na lipcowy wyjazd.
Poczytałam przewodnik i jestem zaciekawiona kilkoma - zarówno tymi na kiepską pogodę, jak i na tę ładną, choć mam nadzieję, że każdego dnia będzie bezdeszczowo i ciepło.

Kiry - Iwanicka Przełęcz - Ornak - Starobociański Wierch - Dolina Starobociańska - Siwa Polana
Dosyć długa, bo prawie 10 godzin, ale bez trudności technicznych, tylko strome podejścia (łącznie podają długość 1400 m), ale zdjęcia dolin są takie, że aż mi dech zapiera, a co dopiero zobaczyć je na własne oczy.

Na Giewont chcemy iść od Doliny Strążyńskiej i wrócić przez Kondratową Halę do Kuźnic.

Wypatrzyłam też trasę szlakiem Orlej Perci na Zadni i Skrajny Granat. Piszą o niej, że jest dość wymagająca sprawnościowo, kondycyjnie, no i wysokościowo. Czy któraś z Was zna ją zna i może cokolwiek powiedzieć ze swojego doświadczenia?
Menju pisał na drugiej stronie, że to trasa dla doświadczonych wariatów i lepiej zapomnieć.

Smaluszku, czy ta trasa drogą Pod Reglami, o której pisałaś wiedzie później przez Czerwoną Przełęcz?

Myślimy też o wybraniu się przez Czarny Staw Gąsienicowy na Kościelec.
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 26-06-2012, 18:19    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

september napisała:
Wypatrzyłam też trasę szlakiem Orlej Perci na Zadni i Skrajny Granat. Piszą o niej, że jest dość wymagająca sprawnościowo, kondycyjnie, no i wysokościowo. Czy któraś z Was zna ją zna i może cokolwiek powiedzieć ze swojego doświadczenia?

Moja siostra była na Granatach. Jakie wspomnienia ? Nadal nie wierzy, że dała radę. I jakby wiedziała, jak będzie ciężko, to by nie poszła. Skały, łańcuchy, przepaście. Więc to nie trasa dla byle kogo. Ale jak Ty pisałaś o cioci, co na Rysy weszła w japonkach, to ja już nie wiem co powiedzieć Przewraca oczami Złośliwa.

september napisała:
Smaluszku, czy ta trasa drogą Pod Reglami, o której pisałaś wiedzie później przez Czerwoną Przełęcz?

A wiesz, że nie wiem. A nie mam mapy żeby sprawdzić Złośliwa.

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry

september
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 26-06-2012, 18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wypatrzyłam, że wejście z Hali Gąsienicowej na Skrajny Granat ma 4* w pięciotopniowej skali trudności, a wejście na Zadni 3*. I na ten pierwszy oprócz łańcuchów jest też klamra - co to właściwie jest? Z łańcuchami miałam do czynienia, ale z klamrą?

Ciocia ciocią, ja bym się tak nie wybrała Puszcza oko. I nie uwierzyła, gdybym zdjęć nie widziała i nie słyszała opowieści towarzyszy.
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 26-06-2012, 20:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Klamra wygląda tak :

Źródło : http://img259.imageshack.us/img259/6943/klamry.jpg

S. King
Powrót do góry

september
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 26-06-2012, 21:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Poczytałam jeszcze i te Granaty to wycieczka mocno dyskusyjna. Nie będę się w tym sezonie mocno upierać Bardzo uśmiechnięta.
Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Smok
Pochwał: 2

PostWysłany: Wto 26-06-2012, 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

smaluszek napisała:
Klamra wygląda tak :

Źródło : http://img259.imageshack.us/img259/6943/klamry.jpg

A to jak sie po tym idzie? Po tych "poręczach" jakby? Nie wiem jak to nazwać. Puszcza oko

Podpis 20.07.2013 Serduszko
13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 26-06-2012, 21:04    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja tam nie wiem, nie byłam. Ale Anka (czyli siostra ma), choć ju kilka lat minęło, nadal jest w szoku Śmiech do łez. Opowiadała, że w pewnym momencie, właśnie przy klamrze, utknęła - za nic nie była się w stanie oderwać i ruszyć z miejsca. Dobrze, że była jakaś wycieczka licealistów z panem nauczycielem, to jej pomogli przejść.

Dołączone po 2 minutach 15 sekundach:

adzia88 napisała:
A to jak sie po tym idzie? Po tych "poręczach" jakby? Nie wiem jak to nazwać. Puszcza oko

Adzia - klamry Złośliwa.

Tak, najczęściej stawia sie topy na klamrach, bo ściana jest płaska i nie ma innego punktu podparcia. czasem jest zonk, bo są rozmieszczone w dość dużych odstępach i niskie osoby, mają problem z przejściem z jednej klamry na drugą - najzwyczajniej w świecie nie starcza im nóg Złośliwa

S. King
Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 26-06-2012, 21:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

smaluszek napisała:

Adzia - klamry Złośliwa.

Tak, najczęściej stawia sie topy na klamrach, bo ściana jest płaska i nie ma innego punktu podparcia. czasem jest zonk, bo są rozmieszczone w dość dużych odstępach i niskie osoby, mają problem z przejściem z jednej klamry na drugą - najzwyczajniej w świecie nie starcza im nóg Złośliwa

No tak, klamry. Złośliwa
A to jest na wysokości? Bo jak tak, to chyba bym sie skichała ze strachu. Bardzo szczęśliwa

13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

september
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 26-06-2012, 21:13    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

adzia88 napisała:
No tak, klamry. Złośliwa
A to jest na wysokości? Bo jak tak, to chyba bym sie skichała ze strachu. Bardzo szczęśliwa

Tak, wkoło są przepaście, żeby było zabawniej Puszcza oko.
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 26-06-2012, 21:14    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

adzia88 napisała:

Na "niskości" to są kamyczki, szerokie ścieżki a czasem nawet asfalt Puszcza oko.

S. King
Powrót do góry

Adzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 26-06-2012, 21:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

???? Zszokowana
Ręce mi się na sam widok spociły. Bardzo szczęśliwa

13.12.2015 Serduszko
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wypoczynek Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Strona 6 z 9

Skocz do: