Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zamiokulkas zamiolistny
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Kwiaty, rośliny ozdobne, ogród
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Kimi

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 18-11-2008, 10:37    Temat postu: Zamiokulkas zamiolistny Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zamiokulkas zamiolistny

"Zamiokulkas pochodzi z Tanzanii, należy do rodziny obrazkowatych ( Araceae). Roślina kłaczasta, z podziemnych kłączy wyrastają długie, błyszczące liście na mięsistych łodygach. Ozdobne liście stają się wizytówką taj pięknej rośliny. Bardzo ciężko doprowadzić do kwitnienia.

Uprawa Preferowane jest stanowisko nasłonecznione, ale najlepiej ze światłem rozproszonym. Można uprawiać Zamiokulkasa w miejscach mniej słoneczny, ale należy wtedy ograniczyć podlewanie. Optymalna temperatura uprawy to 22-26°C w okresie letnim oraz 16-18°C w okresie zimowym.
Podlewanie umiarkowane, zbyt intensywne powoduje żółknięcie liści a w konsekwencji usychanie rośliny. Roślina dobrze znosi czasowe braki wody. W okresie intensywnego wzrostu (marzec-sierpień) nawozimy roślinę nawozem do roślin doniczkowych. Młode okazy przesadzamy, co rok, starsze rzadziej, w zasobne, ale przepuszczalne i przewiewne podłoże. Ta piękna roślina nie rośnie zbyt szybko, rokrocznie wypuszcza kilka nowych liści (zazwyczaj ok. 5), ale osiąga dość duże rozmiary i potrzebuje dużych stabilnych doniczek.

Rozmnażanie przez podział rośliny podczas przesadzania. Można też rozmnażać przez sadzonki liściowe. Pobrane listki umieszczamy w wilgotnym podłożu, na głębokości ok. 1,5 cm. Optymalna temperatura ukorzeniania to 21-23°C, przy zachowaniu jednocześnie wysokiej wilgotności powietrza. Zastosowanie Zamiokulkas zamiolistny jest bardzo dekoracyjną rośliną do nowoczesnych wnętrz. Bardzo dobrze prezentuje się w odosobnieniu, z dala od innych roślin. Potrzebuje przestrzeni żeby można było docenić jego urok. Miejsce dobrze oświetlone ( światło rozproszone). "

Sama posiadam taki kwiat ( a nawet dwa, bo rozsadziłam) w domu, na początku wypuszczał nowe listki jak szalony, ale od jakiś 6 miesiący stoi w miejscu.
Przewraca oczami Niezdecydowana .

Podpis Żona od 4.09.2004
Mama od 15.03.2006
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Suzi

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Pią 28-11-2008, 8:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Uwielbiam duze,zielone kwiaty. Ten tez mi sie podoba,jest taki inny. Jeszcze takiego niewidzialam. Jak tylko gdzies znajde to sobie kupie bo napewno urosnie duzy?!
Powrót do góry

Agata

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Kogut
Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pią 28-11-2008, 9:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mialam takiego kwiatka i to 2 razy, za każdym razem kończyły identycznie Puszcza oko .
Jednego wydałam od razu siostrze, a drugi postał u mnie w domu dość długo ale ostatecznie wzięli go teściowie.
Mój rósł dość intensywnie, wypuścił dużo nowych gałązek i liści.
Ale ja nie przepadam za wielkimi kwiatkami dlatego je wydałam. Zakłopotana

Mój kwiatek stał w dość ciemnym kiejscu i chyba mu tam było dobrze. Uśmiechnięta

Podpis Syneczku, zanim zostałeś poczęty- pragnęłam Cię.
Zanim się urodziłeś- kochałam Cię.
Zanim minęła pierwsza minuta Twojego życia- byłam gotowa za Ciebie umrzeć!
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Pią 28-11-2008, 9:43    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam takie w domu, w pokoju nawet dwa. Bardzo szczęśliwa
Strasznie je lubię i marzy mi się duży w salonie. Uśmiechnięta
Powrót do góry

bocius

Zodiak: Waga

PostWysłany: Pią 28-11-2008, 10:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Może on ma teraz okres spoczynku, bo mój też od jakiegoś czasu się nie rusza.
Powrót do góry

Kimi

PostWysłany: Pią 28-11-2008, 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Wiesz, całkiem mozliwe, ale chyba za długo ten okres u niego trwa.
Mam dwa i oba staneły w miejscu i nic się z nimi nie dzieje Przewraca oczami .

Podpis Żona od 4.09.2004
Mama od 15.03.2006
Powrót do góry

Agata

PostWysłany: Pią 28-11-2008, 15:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Elwira a jak często je podlewasz?

Bo ja swoje podlewałam jak mi się przypomniało, czyli dość rzadko. Zakłopotana

Powrót do góry

Kimi

PostWysłany: Pią 28-11-2008, 15:55    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Agata napisała:
Elwira a jak często je podlewasz?

Podlewam tak jak potrzeba, czyli baaardzo rzadko, i właśnie dziwi mnie czemu nie chca rosnąć Podejrzliwa ?

Podpis Żona od 4.09.2004
Mama od 15.03.2006
Powrót do góry

inka

PostWysłany: Pią 28-11-2008, 16:30    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie mam tego kwiatka widzialam go kilka razy-ale najbardziej podoba mi sie jego nazwa. Bardzo szczęśliwa

Podpis "Jedyna milosc, ktora nas nigdy nie zdradzi, to milosc wlasna"_C.K.N._
Powrót do góry

ulunius
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Pochwał: 4

PostWysłany: Pon 01-12-2008, 18:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam takiego kwiatka w domu i rośnie tfu tfu bardzo dobrze. Uśmiechnięta
Podlewam go może z raz w miesiącu i nie ma prawie w ogóle dostępu do światła.
Słyszałam, że te kwiatki powinny mieć dosyć mało miejsca w doniczce, ale nie wiem czy jest to prawda. Puszcza oko

Podpis Płyń z wiatrem w plecy i z twarzą do słońca
Na falach losu tańcząc z gwiazdami
Powrót do góry

Kimi

PostWysłany: Pon 01-12-2008, 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ulunius napisała:
Mam takiego kwiatka w domu i rośnie tfu tfu bardzo dobrze. Uśmiechnięta
Podlewam go może z raz w miesiącu i nie ma prawie w ogóle dostępu do światła.

Hmmm...., mój stoi na parapecie, może powinnam go przestawić gdzieś w głąb mieszkania Przewraca oczami .

Podpis Żona od 4.09.2004
Mama od 15.03.2006
Powrót do góry

Agata

PostWysłany: Pon 01-12-2008, 21:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mój też stał w dość ciemnym miejscu.

A co do tego co napisała Ulunius o miejscu w doniczce to może coś w tym być, bo mój kwiatek zaczął się "psuć" jak przesadziłam go do większej doniczki.

Powrót do góry

Sylwcia

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Koza

PostWysłany: Pon 02-03-2009, 20:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dokładnie "zamia", bo tak się potocznie nazywa lubi mało miejsca w doniczce, także jak będziecie przesadzać, to nie szukajcie dużych doniczek.

Muszę wam powiedzieć, że niektóre mogą mieć szczęście i może im zamia zakwitnąć. Mi się udało. Uśmiechnięta

Życzę wam też szczęścia Uśmiechnięta.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Posia

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Pon 02-03-2009, 22:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jak będziecie przesadzać to najlepiej na wiosnę Uśmiechnięta

Kimi Koniecznie zestaw z parapetu. Jeśli już w ogóle to wschodnia strona, bo wtedy słońce pali liście...zwłaszcza wiosną i latem.
To, że potocznie się mówi, że rośliny lubią słoneczne miejsca nie znaczy, że słońce. Wręcz przeciwnie, rzadko rośliny lubią... Potrzebują światła dziennego. Ale zamia może stać w głębi mieszkania w zaciemnionym miejscu.

Jeszcze jedna ciekawostka, wszystkie rośliny o ciemno zielonej barwie liści wolą ciemniejsze miejsca, z jasnymi , natomiast bliżej okna czyli światła dziennego Uśmiechnięta

A Zamia to moja ulubiona roślinka Uśmiechnięta Zazdroszczę Sylwci zakwitnięcia, może i ja się doczekam Uśmiechnięta

Podpis "I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie Twojemu pragnieniu. "
12.06.2009...Na zawsze razem...inlove
Powrót do góry

Ammut

PostWysłany: Nie 15-03-2009, 13:08    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dostałam takowego kwiata od synka na Dzień Kobiet. Bardzo szczęśliwa
I właśnie szukałam o nim informacji...
Całe szczęście, że nie wymaga częstego podlewania, bo moje kwiatki cierpią suszę na okrągło. :lol
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Kwiaty, rośliny ozdobne, ogród Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: