Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zdrowy tryb życia dla początkujących
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Diety
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Malinka7

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Koń
Ostrzeżeń: 2

PostWysłany: Czw 05-11-2015, 21:45    Temat postu: Zdrowy tryb życia dla początkujących Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cześć wszystkim!

Od niedawna interesuje się zdrowym trybem życia. Sport lubiłam od zawsze ale mimo to bardzo choruje. Moja znajoma trenerka powiedziała mi, że prawdopodobnie to kwestia złej diety. I faktycznie za dużo cukru i mit iż nabiał jest zdrowy były mi bardzo bliskie. teraz poszukuję jakiś fajnych stron/blogów gdzie mogłabym się trochę bardziej uświadomić w to, co warto dołączyć do swojej codziennej diety. Wszelkie dodatkowe wskazówki mile widziane. Śmiejąca się
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Lena87

PostWysłany: Pon 16-11-2015, 14:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Stron i blogów faktycznie masz masę...
Ale może warto zacząć od przeanalizowania swojej diety.
Zacznij od 5 mniejszych posiłków, a przede wszystkim dodaj więcej owoców i warzyw.
No i dużo pij.
Powrót do góry

Gocha26

PostWysłany: Pon 23-11-2015, 11:16    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

jedz regularnie, ruszaj się i pij dużo wody to ci pomoże na pewno . To są trzy żelazne zasady aby dobrze wyglądać i prowadzić zdrowy tryb życia.
Powrót do góry

ance

PostWysłany: Wto 24-11-2015, 13:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Po pierwsze trzeba jeść regularnie, włączać warzywa i owoce do diety. Ale wydaje mi się, że wszystko zależy od tego co chcesz osiągnąć i dlatego warto się zwrócić po pomoc do specjalistów, kogoś kto ci pomoże ułożyć odpowiednią dla Twoich potrzeb dietę. Puszcza oko
Powrót do góry

smaluszek
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Waga
Pochwał: 3

PostWysłany: Wto 24-11-2015, 15:31    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A na sam początek proponuję Ci zapisywać to, co zjadłaś i wypiłaś przez cały dzień. Tak minimum przez tydzień, bez oszukiwania samej siebie, zapisując każde ciasteczko, szklankę herbaty itp. No a potem, jak na dłoni, widać co jest nie tak.

Podpis "Przychodzi taki dzień, gdy do człowieka dociera, że dalsza tułaczka nie ma sensu. Że dokądkolwiek idziesz, zabierasz ze sobą siebie."
S. King
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

malakobietka

PostWysłany: Wto 01-12-2015, 16:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

smaluszek napisała:
A na sam początek proponuję Ci zapisywać to, co zjadłaś i wypiłaś przez cały dzień. Tak minimum przez tydzień, bez oszukiwania samej siebie, zapisując każde ciasteczko, szklankę herbaty itp. No a potem, jak na dłoni, widać co jest nie tak.

Pomysł całkiem niezły Uśmiechnięta faktycznie, bo czasem nie zdajemy sobie sprawy ile rzeczy pochłaniamy mimochodem i niekoniecznie są one zdrowe.
Według mnie bardzo wazna jest też regularność posiłków, wiadomo, że wszystko zależy od trybu pracy rownież, ale w miarę możliwości starać się jesc w równych odstępach czasu. No i przede wszystkim dużo zieloonych warzyw, to skarbnica witamin.

Podpis Duma jest zawsze idiotycznym gestem, jeśli przyjąć punkt widzenia człowieka praktycznego.
Powrót do góry

mamuka

PostWysłany: Sro 02-12-2015, 11:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

I ostatni posiłek maks 2h przed snem, a w nocy powinno być 12h przerwy... <dla>
Powrót do góry

marta498

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Pią 04-12-2015, 14:40    Temat postu: Zdrowy tryb życia Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cytat:
. Sport lubiłam od zawsze ale mimo to bardzo choruje.

czy mogłabyś powiedzieć na co chorujesz? jakie choroby masz na myśli?

Blogi na temat zdrowego odżywiania, ćwiczeń, z przepisami na pewno znajdziesz w sieci bo jest ich wiele. Musisz zdecydować czy chcesz ćwiczenia na ujędrnienie ciała, nabranie masy czy też spalenie tkanki. A później czeka Cię dowolne wpisywanie kombinacji słów kluczowych do wyszukiwarki i na pewno znajdziesz coś odpowiedniego dla siebie, na czym będziesz chciała się wzorować.

Wspomniany wcześniej dzienniczek żywienia to bardzo dobry pomysł by mieć czarno na białym zapisane czego jesz za dużo, a czego brakuje w Twojej diecie. Systematycznie zapisuj, nawet najdrobniejsze kęsy i próby jakichś produktów. Tak byś po powiedzmy tygodniu mogła przeanalizować i ustalić sobie dietę zawierającą wszystkie posiłki dnia na następny tydzień. Kolejnym kluczowym i oczywiście ciężkim etapem będzie trzymanie się tej rozpiski, ale wierzę że odpowiednia motywacja da Ci siłę by wytrwać i nabrać nowych nawyków żywieniowych.
Powrót do góry

Malinka7

PostWysłany: Czw 10-12-2015, 20:36    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

marta498, choruję to znaczy: dwa razy tej jesieni byłam przeziębiona z czego raz przeleżałam cały tydzień w łóżko. Ponadto od jakiegoś czasu leczę zajady i strasznie wypadają mi włosy. Co prawda zmiana szamponu swoje zrobiła, ale nadal są bardzo kruche..

Mówicie o regularnym jedzeniu, bardzo trudno mi o to zadbać przy moim aktualnym trybie życia. Jeśli istniałaby jakaś magiczna recepta na to, by szybko przygotować sobie posiłki na cały dzień,na pewno łatwiej byłoby mi dbać o regularność. Uśmiechnięta
Powrót do góry

gieniusia
Moderatorka
Moderatorka

Pochwał: 1

PostWysłany: Pią 11-12-2015, 9:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Malinka7 napisała:
Jeśli istniałaby jakaś magiczna recepta na to, by szybko przygotować sobie posiłki na cały dzień,na pewno łatwiej byłoby mi dbać o regularność. Uśmiechnięta

Nie potrzeba magicznej recepty. Ja też prowadzę nieregularny tryb życia, czasem siedzę w pracy, czasem jestem w pracy i na uczelni i jem regularnie. Dzień wcześniej przygotowuję sobie jedzenie, pakuję w pojemniczki i dzięki temu mam co zjeść i nie sięgam po nic niezdrowego. Nawet owsiankę przygotowuję wieczorem żeby rano mieć jak najmniej do roboty.

Podpis Niezwykłe można spotkać na ścieżkach zwykłych ludzi...

Zakochany 6.10.2006 Zakochany
Powrót do góry

ilonaaa

Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania

PostWysłany: Czw 17-12-2015, 13:26    Temat postu: Re Zdrowy tryb życia dla początkujących Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Malinka7 napisała:
Cześć wszystkim!

Od niedawna interesuje się zdrowym trybem życia. Sport lubiłam od zawsze ale mimo to bardzo choruje. Moja znajoma trenerka powiedziała mi, że prawdopodobnie to kwestia złej diety. I faktycznie za dużo cukru i mit iż nabiał jest zdrowy były mi bardzo bliskie. teraz poszukuję jakiś fajnych stron/blogów gdzie mogłabym się trochę bardziej uświadomić w to, co warto dołączyć do swojej codziennej diety. Wszelkie dodatkowe wskazówki mile widziane. Śmiejąca się

Bardzo dobrze, że podjęłaś takie kroki. To co jemy ma wpływ na to jak funkcjonuje nasz organizm. Lepiej późno niż wcale podjąć kroki, które pozwolą na regenerację naszemu organizmowi. Wiadomo, ze niektórych skutków nie da się całkowicie cofnąć, ale dbając o siebie i o to co spożywamy mamy mniejszą szanse na zachorowania. Dobrze, że poszukujesz fachowej wiedzy na ten temat, szukasz informacji, a nie podążasz za wszystkim co Ci powiedzą. Warto poczytać i zdobyć wiedzę na temat zdrowego trybu życia, niż robić to co prawdopodobnie jest zdrowym trybem życia.
Powrót do góry

Malinka7

PostWysłany: Pią 18-12-2015, 22:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

gieniusia napisała:
Nie potrzeba magicznej recepty. Ja też prowadzę nieregularny tryb życia, czasem siedzę w pracy, czasem jestem w pracy i na uczelni i jem regularnie. Dzień wcześniej przygotowuję sobie jedzenie, pakuję w pojemniczki i dzięki temu mam co zjeść i nie sięgam po nic niezdrowego. Nawet owsiankę przygotowuję wieczorem żeby rano mieć jak najmniej do roboty.

Ile czasu Ci to mniej więcej zajmuje? Mogłabyś podpowiedzieć co się najszybciej robi z tych pożywniejszych rzeczy niż "kanapka"? Uśmiechnięta
Powrót do góry

Gocha26

PostWysłany: Pon 28-12-2015, 10:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Sporo jest w sieci diet, które preferują zdrowy styl życia, ale ja np czasem korzystam z przepisów na blogu ani lewandowskiej, ona ma fajne posiłki
Powrót do góry

Gocha26

PostWysłany: Pon 07-03-2016, 10:15    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A co sądzicie o diecie bananowej? Tzn banany , koktajl bananowy i ewentualnie koktajl bananowy plus platki owsiane, tak np tydzień? Jak sądzicie
Powrót do góry

monika2222
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 5

PostWysłany: Pon 07-03-2016, 12:28    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gocha26 napisała:
A co sądzicie o diecie bananowej? Tzn banany , koktajl bananowy i ewentualnie koktajl bananowy plus platki owsiane, tak np tydzień? Jak sądzicie

Dla mnie wszelkie diety, które w swoim założeniu mają skupianie się na jakimś produkcie są bez sensu Puszcza oko.

Podpis Gdyby Ciebie nie było wymyśliłabym Cię... Zakochany
06.08.2011
07.01.2013
04.05.2016
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Diety Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: