Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Ziemia van Diemena

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Filmy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
szametu

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Kogut
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Pon 31-10-2011, 21:04    Temat postu: Ziemia van Diemena Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Cytat:
Prawdziwa historia Alexandra Pearce'a, najsłynniejszego skazańca w Australii. W 1822 roku, Pearce wraz z siedmiorgiem innych więźniów uciekają z Macquarie Harbour - miejsca ostatecznego wygnania i kary. Jednak trafiają na teren budzący większą grozę - Australijską dzicz.

Ciężki film. Jeden z najtrudniejszych filmów, jakie widziałem ostatnio, a sporo się przewinęło. Pomijając tematykę filmu,która to jest prosta i nie skomplikowana, cała reszta ocieka brakiem oczywistości czy próbą pokazania jedynego, słusznego wizerunku.

Surowość pokazywania otaczającego świata w tym filmie osiągnęła apogeum już na samym początku. Od pierwszych słów narracji, od jego monologu prowadzącego do bram piekła, które sam sobie stworzył. Powiedzieć 'piekło na ziemi' to oddać cala istotę filmu.

Pewnie, możemy spokojnie ocenić bohaterów negatywnie. Przylepiec łatkę że czynią źle i mamy z głowy cala resztę zrozumienia. Jednak dla wytrwałych, dla tych, którzy wytrwają do końca, reżyser też nic specjalnego nie przygotował.Nie obiecuje wybawienia na końcu drogi. Ukazuje świat, rozdzielony pomiędzy ludzi, takim jaki jest.

Oglądając, czujemy się jak jeden ze skazańców. Razem z nimi wspinamy się w górę, przemierzamy zimną rzekę, marzniemy czy czujemy narastającą niepewność co dalej ... i wtedy właśnie pada pierwszy współwięzień.

Bo takie jest prawo. Do końca będzie nam to w głowach się kołatało. To prawo zezwoliło nam na dokonanie tego czynu. Mamy świadomość, że czyn jest ohydny. Pokazany został ów czyn z pełną brutalnością ale i z całym smutkiem. Doskonale wiemy, że musimy to czynić, ale też wiemy że po uczynieniu tegoż, upadniemy.

Cholernie wymowne są końcówki filmu,kiedy to dwóch li tylko się ostaje. Kiedy to każdy wie, że jeśli to ja popełnię ten czyn, sumienie, wyrzuty i cale pozostałe ścierwo w psychice zje mnie. Jeśli jednak ja umrę, nie dowiem się, co było nagrodą na końcu.

Podpis nie obnnosze sie z obchodzeniem swiat
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Filmy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: