Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zółte plamy na ubraniach spakowanych w szafie
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ubrania
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Fretka

Pochwał: 2

PostWysłany: Sro 09-09-2015, 21:35    Temat postu: Zółte plamy na ubraniach spakowanych w szafie Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Nie wiem, czy w dobrym dziale piszę, w razie czego proszę o przesunięcie.

Mam problem. Wyjelam z szafy ubranka po córce, żeby sprawdzić co się nada dla synka i przeżyłam szok. Na dużej ilości śpioszków (jasnych i bawełnianych) pojawiły się paskudne, żółte plamy. Niezdecydowana Ubranka były uprane, spakowane w torby foliowe i leżały w szafie rok. Skąd to się mogło wziąć? I czy da się tego pozbyć? Jeszcze nie próbowałam prac, bo mają jeszcze leżeć 5 mcy.

Jak na złość plamy są na ubraniach białych i żółtych, czyli tych które mogłabym wykorzystać. Różowego diabli nie biorą Złośliwa.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Kate29

PostWysłany: Sro 09-09-2015, 21:44    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Fretko tak sie czesto dzieje z jasnymi ciuchami jak sie ich dlugo nie uzywa. Nie wiem dlaczego Złośliwa. Na pocieszenie powiem Ci, ze mam ten sam problem. Wyjelam biala koszule i ma zolte plamy. Mysle, ze pusci samo w praniu a jak cos to odplamiacza uzyje.
Dla dzieci Lovela ma dobry odplamiacz, radzi sobie z trudnymi plamami Uśmiechnięta.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Fretka

PostWysłany: Sro 09-09-2015, 22:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kurcze mi się pierwszy raz zdarzyło Niezdecydowana. Ale dobrze wiedzieć. Spróbuję przeprac a jak nie to wybielic.
Powrót do góry

sunflower

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Czw 10-09-2015, 13:27    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Dostalam pare ciuszkow z takimi plamami.
Proszek i wybielalacz nie pomoglo ale mam takie mydełko jakby szare i troche zeszło.
Mało mam takich ciuszków więc sie nie martwie.

Wydaje mi sie ze te plamy sa z oliwki dla dzieci.

Podpis "Jeżeli kochasz, czas zaw­sze znaj­dziesz, nie mając na­wet ani jed­nej chwi­li."
"Kiedy śmieje się dziec­ko, śmieje się cały świat." 15.11.2015r Serduszko
Powrót do góry

Fretka

PostWysłany: Czw 10-09-2015, 15:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Sun my nie używaliśmy oliwki wiec to coś innego. Czytałam ze może od mleka?
Powrót do góry

sunflower

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Tygrys

PostWysłany: Czw 10-09-2015, 15:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A moze i od mleka, ale na moich ubrankach zolte plamy sa w okolicach plecow Złośliwa.

Spróbuj najpierw zaprac mydłem, zostaw na chwile a potem do pralki. Moze pomoze Uśmiechnięta.

Podpis "Jeżeli kochasz, czas zaw­sze znaj­dziesz, nie mając na­wet ani jed­nej chwi­li."
"Kiedy śmieje się dziec­ko, śmieje się cały świat." 15.11.2015r Serduszko
Powrót do góry

Kate29

PostWysłany: Czw 10-09-2015, 20:37    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mi się z koszuli sprała ta żółta plama, bez zapierania, normalnie w praniu Puszcza oko.
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Czw 10-09-2015, 21:23    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja w maju wyjmowałam ubranka z worka, bo przebierałam co dać kuzynkowi. Też na białych były takie plamy i niestety nie zeszło to. Wywaliłam. Ja obstawiłam oliwkę, bo to takie tłuste jakby plamy, żółte, ale ten zapach też taki był. Tak więc obstawiam oliwkę/balsam. Jednak przy takim maluchu zwykle nie czeka się aż kosmetyk się wchłonie.
Aha, ten problem dotyczył tylko ciuszków na 62, czyli dla maluszka.
Powrót do góry

Fretka

PostWysłany: Pią 11-09-2015, 8:51    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Aurinko u mnie właśnie też tylko 62.
Powrót do góry

Kate29

PostWysłany: Pią 11-09-2015, 10:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Fretka napisała:
Aurinko u mnie właśnie też tylko 62.

To moze faktycznie od kosmetykow? Balsam/krem?
A na mojej koszuli nigdy nie noszonej to od czego mi to wyszlo? Bardzo szczęśliwa
Powrót do góry

Fretka

PostWysłany: Pią 11-09-2015, 13:48    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Kate to niemożliwe, bo nie używaliśmy na córce żadnych kosmetyków. Tylko kapalismy ja w oilatum.
Wiesz co, im dłużej się nad tym zastanawiam to wydaje mi się, że te plamy wylaza same z siebie i juz Złośliwa.
Powrót do góry

Kate29

PostWysłany: Pią 11-09-2015, 17:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Chyba tak Bardzo szczęśliwa.
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Pią 11-09-2015, 19:35    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Fretka napisała:
Kate to niemożliwe, bo nie używaliśmy na córce żadnych kosmetyków. Tylko kapalismy ja w oilatum.
Wiesz co, im dłużej się nad tym zastanawiam to wydaje mi się, że te plamy wylaza same z siebie i juz Złośliwa.

A oilatum nie jest czasem tłuste??
Powrót do góry

Fretka

PostWysłany: Sob 12-09-2015, 9:29    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Na pewno nie tak tłuste jak oliwka, w końcu na wanienke wody daje się 1-2 koreczki. Poza tym my używaliśmy oilatum prawie rok a plamy są tylko na ubraniach 62.
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Sob 12-09-2015, 12:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No to nie wiem, u nas ewidentnie to oliwka, nawet w zapachu czuc Puszcza oko
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Ubrania Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: