Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zupa krem z zielonego groszku.

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zupy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
pl35

Zodiak: Byk
Zodiak chiński: Koń
Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 31-10-2006, 12:58    Temat postu: Zupa krem z zielonego groszku. Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Na kostce rosołowej gotuję włoszczyznę. Potem dodaję zielony groszek. Wolę ten mrożony bo ma lepszy smak i ładniejszy kolor niż ten puszkowy. Sół i pieprz do smaku. Miksuję na krem i zabielam jogurtem naturalnym( może być też kefir lub śmietana - co kto lubi).Podaję z groszkiem ptysiowym.
Można też ugotować ja na korpusie kurczaczka lub żeberkach - ale trzeba pamiętać aby mięsko wyjąć przed miksowaniem aby kości nie posiekać.
Proste jak drut, bardzo dobre i mało zmywania. Smacznego.
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Solina

PostWysłany: Wto 31-10-2006, 14:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Plku wiem może to głupie ale co to jest ten groszek ptysiowy gdzie w markecie go szukać nigdy z nim nie miałam do czynienia.
Powrót do góry

agatka1984

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Wto 31-10-2006, 16:56    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Solina to jest takie, hmmmm... takie kulki z jakiegoś ciasta (ale nie słodkie). Używa się ich do zup zamiast makaronu czy ryżu

Podpis Lepiej mądrze stać niż głupio biegać.
Jacek Gmoch
Powrót do góry

pl35

PostWysłany: Wto 31-10-2006, 19:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja często kupuję go w małych sklepikach spożywczych. Czasami w gotowej paczce a czasami na wagę. Spotkałam się z trzema wielkościami. Mi najbardziej pasuje średnie.
Powrót do góry

Solina

PostWysłany: Wto 31-10-2006, 19:41    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No dzięki dziewczyny coś czuję że w najbliższym czasie zrobię tą pyszną zieloną zupkę. Bardzo uśmiechnięta
Powrót do góry

pl35

PostWysłany: Sro 01-11-2006, 11:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

U mnie najbardziej Zuza ją chyba lubi. Wczoraj pochnęła dwie miski.
Powrót do góry

mako.mako

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Pies

PostWysłany: Sob 04-11-2006, 15:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zrobiłam Uśmiechnięta

Polecam, bardzo dobra - takie coś innego, ja zjadłam 1 talerz a J opchnął 3 Zszokowana Baaaaardzo mu smakowała Uśmiechnięta
Powrót do góry

jotemka

Zodiak: Baran
Zodiak chiński: Małpa

PostWysłany: Czw 19-08-2010, 8:39    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja dzis robię ten krem ale z groszku z puszki a do tego dodam grzanki czosnkowe - pyszotki.

Podpis ukryty
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zupy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: