Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Zupa z brokułów - krem

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zupy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
martii

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 2

PostWysłany: Wto 05-02-2008, 10:49    Temat postu: Zupa z brokułów - krem Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Przepis jest w sumie własny bo wymieszałam różne przepisy;-). Wyszło super, bo gęste, smaczne i łatwe;-). Przepis jest na duży garnek, bo jak robię to zwykle dla gości, ale można wszystko podzielić na dwa i tez będzie ok;-).

Składniki:

- kostki rosołowe Knorra - 2x kura, 1x wołowe (może być inne połączenie, może być rosół wykonany samodzielnie;-) )
- 2 marchewki
- 4 ziemniaki
- 2 brokuły (myślę, że mogą być mrożone ale nie wiem ile ich będzie potrzeba, wagowo mrożnka jest cięższa)
- 2 serki topione śmietankowe
- śmietana płynna i gęsta - najlepsza specjalna do zup (np. Piatnica 30% do ubijania i do zup)
- listki melisy (może być bez, może być co innego, nadają ładny wygląd i ciekawy smak)

Jak to zrobić?

- Obrać i pokroić marchewki (w plasterki) i ziemniaki (w byle jaką kostkę)
- Duży garnek napełnić wodą, (ale nie do pełna, bo dużo warzyw do środka idzie) i wstawić na gaz
- Wrzucić trzy kostki rosołowe – 2x kurczak 1x wołowy
- Wrzucić pokrojone w plasterki i obrane 2 marchewki oraz pokrojone w kostkę (byle jaką) 4 obrane ziemniaki
- Gotować około 10-15 min, aż zmiękną
- Dorzucić różyczki z 2 brokułów – bez nógPuszcza oko
- Gotować kolejne 10 min, aż różyczki ściemnieją i zrobią się miękkie
- Zmiksować – można wyjąć niektóre różyczki i dorzucić je do kremu potem, można nie miksować do końca - jak kto woli;-)
- Dodać 2 serki topione śmietankowe, jeśli się nie rozpuszczą zmiksować
- Można przyprawić solą lub pieprzem, ale ja nic nie dodaję
- Nalewać do filiżanek, przyozdobić płynna śmietaną w formie kleksa i listkami melisy na kleksie;-)
- Można tez podawać z grzankami albo ptysiami - ale ja nie lubięPuszcza oko

Pychotka, ładnie wygląda i jest prawdziwy gęsty krem;-).

Nie martwcie się, że po pierwszym zmkisowaniu zupa ma lekko sraczkowaty:P kolor. Brokuły mogą ściemnieć w gotowaniu, zupa dzięki marchewce nie jest idealnie zielona, ale po dodaniu serka topionego nabiera pięknego koloru;-)))))))
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Polka

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Kot

PostWysłany: Pią 14-05-2010, 13:18    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zrobiłam zupkę- pychotka, nie tylko dla mnie Uśmiechnięta
Powrót do góry

BambinO

Zodiak chiński: Koń
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sob 23-10-2010, 16:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Również skorzystałam! Łatwa w przyrządzeniu i pyszna!! Uśmiechnięta

Podpis Uwielbiam Cię słodki Złodzieju mojego serca! :*
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Sob 23-10-2010, 18:02    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Uwielbiam zupkę krem z brokuła. Jest pyszna, łatwa i jak dla mnie szybka w przygotowaniach. Uśmiechnięta
Poza tym jest zdrowa, bogata w żelazo.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

mari_cruz

Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Wto 29-03-2011, 16:17    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam takie głupie pytanie: czy ta zupka nie będzie za wodnista? Nie trzeba trochę odlać tego wywaru?
Powrót do góry

Eewelka

Zodiak: Waga
Zodiak chiński: Byk

PostWysłany: Sro 21-09-2011, 13:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zupka przepyszna.

Mari ja wczoraj za dużo wody wlałam, to się wodnista zrobiła, ale jak się odpowiednią ilość wody wleje, to chyba nie powinna być zbyt wodnista.
Powrót do góry

aurinko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 3

PostWysłany: Sro 21-09-2011, 14:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ostatnio robiłam, choć z innego przepisu. Zupa musi być gęsta, można odlaćwywar i zostawić tyle coby lekko przykrył wszystko. Jak zmiksujemy i będzie za gęste, to można wywaru dolać. Uśmiechnięta
Powrót do góry

Linka

PostWysłany: Nie 11-12-2011, 21:33    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Znam bardzo podobny przepis. Bardzo lubię zupy kremy. A jeszcze z brokuł...pychota! Bardzo uśmiechnięta

Dołączone po 1 minucie 36 sekundach:

Ma być kremowa a nie wodnista. Wypróbujcie zupkę jest pyszna, zresztą jak każda kremowa! Uśmiechnięta

Podpis Talking with quite confidence will always beat screaming with obvious insecurity.
Powrót do góry

Anyod

Zodiak: Bliźnięta
Zodiak chiński: Małpa
Użytkownik zbanowany
Zakaz pisania
Ostrzeżeń: 3

PostWysłany: Wto 04-03-2014, 18:45    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mam takie pytanie, czy istnieje możliwość przygotowania kremu z brokułów za pomocą zwykłego miksera czy to raczej niewykonalne i konieczny jest blender?

Podpis "You must give up the life you planned, in order to have the life that is waiting for you" - Joseph Campbell
Powrót do góry

Aries

Zodiak chiński: Koń

PostWysłany: Sro 21-05-2014, 11:00    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

ja powiem tak - miałabym dwie malenkie uwagi co do tego przepisu ; )

pierwsze - bulion z kostek - moje kochane, niestety nie tylko tracimy tu troche na walorach smakowych, ale i kostki sa b. niezdrowe - spulchnicze i inne emulgatory = wzdecia, bole żolądka; najlepiej oczywiscie przyrzadzic wlasny bulion (chociazby na samym porze, selerze i marchwi) a jak nie ma czasu to sieganac po taka przyprawe a'la wegeta, tylko bez konserwantow - można dostać w jakiś EKO sklepach i wcale nie jest to takie drogie! ; )

drugie - nie dawałabym tyle ziemniaków i marchi, bo zabijemy smak brokuła - lepiej zrobic mniej zupki, ale bardziej smakowej niz ziemniaczanke o smaku brokuła ; ) ale to tylko taka moja uwaga.

a poza tym przepis naprawde godny polecenia - serki topione pasuja genialnie! dobry jest tez taki ser a'la lazur! ; )
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zupy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: