Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 
biżuteria srebrna sklep

Zupa z kurczaka i kukurydzy

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zupy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
martii

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 2

PostWysłany: Pon 12-01-2009, 13:05    Temat postu: Zupa z kurczaka i kukurydzy Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zupa jest z przepisu Pascal'a, ale drobno przeze mnie zmodyfikowana. Ostatnio robiłam dla gości i wyszlo super.

Składniki:

- 1,5l wody
- 1 kostka rosołowa z kury
- 200ml soku pomidorowego
- pierś z kurczaka
- oliwa z oliwek
- 1 czerwona cebula
- puszka kukurydzy (tak około 200g)
- łyżka mąki
- papryczka chili
- bardzo drobny makaran, np. malutkie muszelki
- sól i pieprz

Pierś z kurczaka pokroić na małe kawałeczki, oprószyć solą i pieprzem oraz podsmażyć na patelni na oliwie. Następnie zebrać kurczaka z patelni i osączyć go z tłuszczu na papierowym ręczniku, tłuszczu z patelni nie wyrzucać. Zagotować wodę i rozpuścić w niej kostkę rosołową. W czasie gotowania wody, pokroić cebulę na drobną kostkę i podsmażyć na patelni, na tłuszczu który został ze smażenia kurczaka. Jak się zeszkli, posypać mąką i jeszcze przez chwilę zasmażać, aż mąka straci smak surowizny.

Do wody z rosołkiem dodać sok pomidorowy. Następnie wrzucić podsmażoną cebulkę (ja zbieram ewentualny tłuszcz z patelni i dodaję do zupy, ale jak kto woli). Dodać odsączonego z tłuszczu kurczaka i kukurydzę i pogotować jeszcze chwilę. na samym końcu dodac papryczkę chili pokrojona bardzo drobno. Z pestkami jak wolicie bardziej ostre.

Ugotować makaron na lekko twardo.

Ja podaję tę zupę w miseczkach a nie zwykłych głębokich talerzach. Łycha makaronu i do tego spora porcja zupy. Rozgrzewa i jest pycha;-))).

Podpis 25.07.2009 - już prawie 4 lata w poważanym związku:)
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Suzi

Zodiak: Lew
Zodiak chiński: Smok

PostWysłany: Pon 12-01-2009, 13:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Naprawde ciekawy przepis! Musze kiedys wyprobowac.
Powrót do góry

Gwiazdeczka

Zodiak chiński: Szczur
Pochwał: 3

PostWysłany: Pon 12-01-2009, 13:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mam takie pytanie, czy zamiast świeżej papryczki chilli to można dodać taką w proszku albo w kostce? Podejrzliwa

Podpis "Kobieta jest jak saszetka herbaty. Nie wie, jak jest mocna, dopóki nie wpadnie we wrzątek."
03.05.2005 Serduszko 04.12.2008 Zakochany
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

martii

Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 2

PostWysłany: Pon 12-01-2009, 13:22    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Gwiazdeczko napewno, ale polecam świeże, a przynajmniej suszone.
Gosztują grosze, a jak zasuszysz to po pierwsze ładnie wyglądają, a po drugie zawsze masz co wrzucić do zupy.

Plusem świeżej (suszonej) jest to, że fajnie zupa wygląda. Ma kolor pomarańczowy (od soku pomidorowego), a widać w niej kawałki ciemnofioletowej cebuli i drobne czerwone kawałeczki chili.

Podpis 25.07.2009 - już prawie 4 lata w poważanym związku:)
Powrót do góry

Rosalinda

Zodiak: Wodnik
Zodiak chiński: Tygrys
Pochwał: 6

PostWysłany: Pon 12-01-2009, 20:05    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jadłam kiedyś coś podobnego, tylko zamiast soku pomidorowego do rosołu dodawało się mleko kokosowe. To była chyba wersja tajska tego samego przepisu. A zupa była GENIALNA!! I jeszcze świeży imbir dodawali.

Podpis 14 lipca 2007-początek nowego życia Zakochany
"Kocham Cię"- 27 października 2007 Zakochany
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Zupy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: