Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Zwiedzić Wielką Brytanię.
Idź do strony 1, 2  Następny

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wypoczynek
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
sonia

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Szczur

PostWysłany: Sro 17-02-2010, 0:14    Temat postu: Zwiedzić Wielką Brytanię. Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Zawsze marzyłam o objazdówce po Wielkiej Brytanii. Chciałabym zrealizować to już w tym roku. Powoli zaczynam wszystko organizować (wyjazd planuję na sierpień). Chciałam zacząć od Londynu, potem przejechać do Walii. Jednocześnie marzę o tym, żeby zobaczyć Szkocję. Plan wygląda na karkołomny. Ma ktoś może za sobą takie doświadczenie? Możecie coś doradzić? Przynajmniej od czego zacząć?
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

Zuzka
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Rak
Zodiak chiński: Wąż
Pochwał: 4

PostWysłany: Sro 17-02-2010, 0:50    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mieszkalam w Anglii, ale tez troche zwiedzalam.
Ja bym nie zaczynala od Londynu, drogi, brudny i taki nie dla mnie. Ja bym zaczela od Szkocji, polnocna Anglia i Walia.

Podpis I wouldn't be such a smart ass if you wouldn't give me so much to work with.
Powrót do góry

Paula
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Panna
Zodiak chiński: Małpa
Pochwał: 1

PostWysłany: Sro 17-02-2010, 16:54    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mieszkam w polnocnej-zachodniej Anglii. Tak jak Zuzka, nie polecam Londynu, przynajmniej nie na poczatek zwiedzania. Bylam, co prawda krotko. Jest bardzo drogo, bardzo tlocznie.
W Szkocji polecam Edynburg. Piekne miasto. Typowa Szkocja.
Jako, ze mieszkam w rejonie Cumbria polecam Lake District, czyli jeziora. Okolice piekne, gory. Polecam Windermere, Keswick, Ambleside, Grasmere. Mozna plywac statkami, chodzic po gorach.

Podpis Zona od 13.09.2003
Mama Mayi od 7.06.2006
Mama Filipa od 18.06.2010
Powrót do góry

Edzia
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Sro 17-02-2010, 21:09    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja z kolei byłam Londynem zafascynowana i ilością rzeczy, które można zwiedzić (zobaczyć). Bardzo szczęśliwa

Podpis Złośliwa
Powrót do góry

Gizmowa
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sro 17-02-2010, 22:24    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

W marcu lecimy do Londynu na kilka dnia, zobaczymy jak to będzie Uśmiechnięta
Powrót do góry

sonia

PostWysłany: Sro 17-02-2010, 23:47    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Mnie własnie fascynuje Edynburg. Oglądałam ostatnio zdjęcia i mnie urzekło. Londynu i tak sobie nie odpuszczę Puszcza oko Ale może faktycznie warto na nim zakończyć? I stamtąd wracać do Polski. Co byście polecały jeszcze w Szkocji?
Ja znalazłam na visitbritain.pl trasy samochodowe (nie mogę podać linka, ale to cztery dni i kolejno: Edinburgh - Perth - Braemar - Inverness - Fort William - Argyll). Dla mnie wygląda sensownie, ale mówię to jako osoba znająca wszystko tylko z przewodników.
Powrót do góry

Paula
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Panna

PostWysłany: Czw 18-02-2010, 16:49    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oczko mieszka w Szkocji wiec moze cos podpowie.

Podpis Zona od 13.09.2003
Mama Mayi od 7.06.2006
Mama Filipa od 18.06.2010
Powrót do góry

sonia

PostWysłany: Pon 22-02-2010, 10:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

No i się przyznam, że chcemy ze znajomymi na zmianę prowadzić samochód... A trochę się boję ruchu lewostronnego Puszcza oko Ale wydaje mi się, że to najlepszy sposób transportu, żeby wszystko zobaczyć.
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Strzelec
Zodiak chiński: Pies
Pochwał: 3

PostWysłany: Pon 22-02-2010, 11:20    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja mieszkam w Szkocji. Jest piękna. Jest tu czysto, cicho, ludzie są przyjaźnie nastawieni. Uśmiechnięta
Edynburgh zwiedzałam w zeszłym roku, jestem nim zafascynowana. Glasgow jest również piękne ale bardzo różne, inne. Glasgow jest nowoczesne, szybkie, pełne wieżowców. Natomiast Edynburgh jest zielony, przestronniejszy. Uśmiechnięta
Jeśli masz pytania to postaram się odpowiedzieć.

Podpis Szczęście to jest sposób myślenia, a nie rzecz, którą dostajemy.
Powrót do góry

sonia

PostWysłany: Wto 23-02-2010, 16:26    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

A sądzisz, że ta trasa (Edinburgh - Perth - Braemar - Inverness - Fort William - Argyll) jest wykonalna? Znalazłam ją w necie i niby podróż ma trwać 4 dni. Zakładam, że w każdym mieście zatrzymam się na 2. Tylko, że się boję, że nie dostanę dwóch tygodni wolnego i czasu nie starczy...
Oczko - i już zazdroszczę Ci, że tam mieszkasz Puszcza oko
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Wto 23-02-2010, 17:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Sonia nie wiem czy jest wykonalna, bo akurat w Inverness nigdy nie byłam. Ponoć to przecudne miejsce. Musisz sama zobaczyć, co chcecie pozwiedzać i ile czasu na to przeznaczycie. Uśmiechnięta Będąc w Inverness nie zapomnij o Loch Ness. Uśmiechnięta
Fort William jest również pięknym miastem. Uśmiechnięta

Powrót do góry

pentelka

Zodiak: Baran

PostWysłany: Czw 11-03-2010, 9:06    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

To prawda, ludzie w Szkocji są przyjaźnie nastawieni i gościnni, sama się o tym przekonałam. Zamek przepiękny, sama tylko budowla wywiera imponujące wrażenie. Muszę tam wrócić koniecznie, chociaż zwiedziłam prawie wszystkie te miejsca to ciągnie mnie coś w tamte strony, nie wiem może historia, albo te piękne krajobrazy. Jest coś co nie pozwala mnie o tym zapomnieć Uśmiechnięta
Powrót do góry

Oczko
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

PostWysłany: Czw 11-03-2010, 16:53    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Polecam również Blackpool w Anglii. Rozrywkowe, ale śliczne miasto. Uśmiechnięta

Powrót do góry

pentelka

Zodiak: Baran

PostWysłany: Pią 12-03-2010, 8:07    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Znalazłam info na tej stronie, że Blackpool słynie z zapierających dech w piersiach pejzaży, kolejek górskich, słynnych klubów, po największą na świecie lustrzaną kulę i jeszcze sporo innych atrakcji, no to rzeczywiście można się zabawić, albo odpoczywać w przyrodniczym parku, no, no Uśmiechnięta
Powrót do góry

efrell
Moderatorka
Moderatorka

Zodiak: Ryby
Zodiak chiński: Byk
Pochwał: 10

PostWysłany: Pią 12-03-2010, 8:11    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ja bym chciala zwiedzić wszystkie stare zamczyska, ruiny, Stonehenge i takie klimaty. Bardzo szczęśliwa

Podpis Czytaj regulamin!
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Wypoczynek Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Idź do strony 1, 2  Następny
Strona 1 z 2

Skocz do: