Forum Kobiet Kobieca Strona Życia
 PomocPomoc   SzukajSzukaj   UżytkownicyUżytkownicy   GrupyGrupy   RegulaminRegulamin   RejestracjaRejestracja 
 ProfilProfil
   Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości   ZalogujZaloguj 

Życie za życie \ The Life Of David Gale (2003)

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Filmy
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat  
Autor Wiadomość
Artifficial_Minds

PostWysłany: Pią 15-08-2008, 10:30    Temat postu: Życie za życie \ The Life Of David Gale (2003) Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Film godny uwagi, zaskoczyło mnie troszkę zakończenie. Ale tak pozytywnie.
Doskonała obsada. Kevin Spacey jest rewelacyjny i pasuje do tej roli ( nie wyobrażam sobie Clooneya czy Cagea). Jeśli chodzi o rolę Bitsy-miała ją zagrać Nicole Kidman. Dobrze, że plany się zmieniły, gdyż nie miałabym takiej przyjemności z oglądania Złośliwa

Obsada:
*Kevin Spacey (Dr David Gale)
*Kate (Winslet Bitsey Bloom)
*Laura Linney (Constance Harraway)

"O filmie" miałam zacytować ze źródła, z którego zawsze korzystam..ale tam, to zbyt oczywiste.
Film opowiada o ludziach walczących z karą śmierci w Teksasie. David Gale jest profesorem uniwersyteckim, ma piękną żonę i synka, świetnie mu idzie w pracy, publikuje.
Wszystko się zmienia od kiedy przychodzi do niego studentka i proponuje seks za ocenę. Co robi Gale? Oczywiście odmawia Złośliwa Ale jej zemsta jest słodka..i druzgocąca w skutkach.. Gale traci pracę, żonę..zostaje mu tylko Konstancja.. Podejrzliwa Trafia do więzienia-za gwałt i morderstwo. Jak ta sprawa się rozwiąże? Nie powiem.

Polecam. Diablica lub Bardzo wściekła
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość  

inka

PostWysłany: Pią 15-08-2008, 17:46    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Ogladalam i rowniez moge polecic film Ok

Podpis "Jedyna milosc, ktora nas nigdy nie zdradzi, to milosc wlasna"_C.K.N._
Powrót do góry

mari_cruz

Pochwał: 2
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Czw 26-02-2009, 18:34    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oglądałam, nie raz, i również polecam.
Powrót do góry

irishangel

Zodiak: Koziorożec
Zodiak chiński: Kot
Ostrzeżeń: 1

PostWysłany: Sob 22-10-2011, 19:59    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Z polecenia- obejrzałam i podobało mi się. Zaskakujący.

Podpis Czasem ludzie patrzą na mnie jak na głupca- a ja jestem po prostu szczęśliwa!
Powrót do góry
Zobacz profil foremki Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  

Lisanne
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Pochwał: 4

PostWysłany: Nie 23-10-2011, 10:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oglądałam już dawno, ale pamiętam dość dobrze. Moim zdaniem bardzo dobry film, poruszający i zaskakujący. No i Kate Winslet Zakochany.
Powrót do góry

madzia

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Tygrys
Pochwał: 2

PostWysłany: Nie 23-10-2011, 10:21    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Oglądałam i zdecydowanie polecam.
Zaskakujące zakończenie. Musze przyznać, że jest to jeden z niewielu filmów, które zapadł mi w pamięć.

Podpis 06.03.2003 r. Zakochany
[*]
polnoc 31.12.2013/01.01.2014 - 'tak'
Powrót do góry

MaleństwO
Przyjaciółka Forum
Przyjaciółka Forum

Zodiak: Skorpion
Zodiak chiński: Kot
Pochwał: 1

PostWysłany: Wto 01-11-2011, 0:12    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Jednym słowem: POLECAM! Bardzo szczęśliwa

Podpis KIEDYŚ BĘDĘ OKROPNIE SZCZĘŚLIWA!!! Pełna marzeń i niezapomnianych wrażeń!!!

luty i wrzesień 2013!!!
styczeń 2016!!! taktak
Powrót do góry

Encra

PostWysłany: Sro 02-11-2011, 12:58    Temat postu: Odpowiedz z cytatem Raportuj ten post do moderatorki lub admina

Przyłączam się do chórku polecania :) Zaskakujące zakończenie. Nic nie jest tak naprawdę oczywiste. A jak już się wszystko wyjaśnia, to okazuje się, że niektóre sceny i słowa nabierają zupełnie nowego znaczenia.

A Spacey wymiata! Uwielbiam go w takich rolach :)))
Powrót do góry

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu    Forum Kobiet :: Strona Główna -> Filmy Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)

Strona 1 z 1

Skocz do: